Dlaczego powinnaś wyrzucić swoją sokowirówkę?

W świecie kulinariów i u osób, które stosują zdrowe diety świeżo wyciskane soki są ostatnio hitem. W sklepach dostępne są tak zwane soki jednodniowe, do powstania których użyto warzyw przemysłowych (najgorszego gatunku). W barach sokowych możemy zamówić pełnowartościowy i zdrowy napój. Jest tylko jedno ale… Każda szklanka kosztuje kilkanaście złotych. Dlatego Polacy biorą sprawy w swoje ręce i samodzielnie przyrządzają koktajle. Ale czy posiadają do tego odpowiedni sprzęt?

W sektorze AGD znajdziemy mnóstwo sokowirówek, blenderów i wyciskarek do soków. Każde z tych urządzeń pozwoli przyrządzić domowe soki. Jednak nie każdy sok będzie pełen witamin i fitozwiązków. Wynika to z innej metody przygotowywania – różnią się między sobą znacznie jakością i ilością przyrządzonego soku.

Ile jest soku w soku?

Sokowirówki są urządzeniami małowydajnymi. Trą składniki na wiórki i odwirowują z nich płyn. Finalnie przy sporym poborze prądu do szklanek trafi sok z miejsc, w których doszło do przecięcia tkanek. Zatem uzyskujemy jego niedużą ilość. Większość substancji odżywczych zostaje w resztkach i wraz z nimi ląduje w koszu na śmieci. Wyciskarka jest bardziej ekonomiczna – z tej samej ilości warzyw przyrządzi o wiele więcej soku, ponieważ użyto w niej innej technologii. Jej jedynym zadaniem jest wyciskanie. Podczas pracy jej ślimak delikatnie miażdży surowce wyciskając z nich maksymalną ilość. Ta wydajność może nas zaskoczyć, z kilograma soczystych, obranych pomarańczy, możemy uzyskać niespełna litr soku!W wyborze produktów ogranicza nas tylko wyobraźniaSokowirówka ze względu na konstrukcję wyciśnie sok tylko z kilku warzyw i owoców: marchewki, buraka, pietruszki, jabłka. W przeciwieństwie do niej jest wolnoobrotowa wyciskarka do soków. Z nią można puścić wodze fantazji i użyć wszelkich możliwych warzyw i owoców. Wyciskarka nada sokom niepowtarzalnego charakteru za sprawą dodatków: bazylii, mięty,  natki pietruszki, mlecza, pokrzywy, imbiru czy wanilii. Na tym nie koniec. Nie straszne jej będą liście szpinaku, jarmużu, roszponki i sałaty, a także nasiona czy orzechy – pozwoli przygotować mleko roślinne z migdałów czy masło z fistaszków. Przy niewielkim nakładzie pracy możecie w dwie minuty zrobić sok, który ugasi lipcowe pragnienie z arbuza, mięty i jabłka; odżywczy koktajl z pomarańczy, kiwi, szpinaku czy oczyszczający przecier z pomidorów, bazylii, oliwek i czosnku.

Jakość na wagę marchewki
Soki z sokowirówki są smaczne i…smaczne. Ze względu na proces tarcia składników są ubogie w wartości odżywcze, które są wrażliwe na wysoką temperaturę. Jeżeli chcemy zadbać o zdrowie, powinniśmy wybrać urządzenie wolnoobrotowe. Wyciskarka nie pozwoli tym cennym składnikom uciec. To one będą esencją powstającego soku i zastrzykiem witamin. Zapobiegnie także rozwarstwianiu się koktajlu, nie wytworzy piany, która zniechęca do picia. Dzięki zawartości błonnika i enzymów soki nie będą aż tak wodniste i z pewnością staną się intensywniejsze w smaku.

Lista różnic to niekończąca się opowieść
Wyciskarka wygrywa z sokowirówką na wielu polach, co w skrócie obrazuje poniższa grafika:

Wyciskarka wyciskarce nierównaNa polskim rynku znajdziemy spory wybór wyciskarek: od kilkuset złotych (niemal całe z plastiku) do kilku tysięcy złotych (z nierdzewnej stali, z wydłużoną gwarancją). Dziś polecamy Wam produkt premium, który służy latami. To model wolnoobrotowy o najmniejszej ilości obrotów na rynku, Muke Mu2G który:• jest najwolniejszy na rynku, co oznacza, że wyciska najzdrowsze soki;• producent pewny jakości swojego produktu udziela 10 lat gwarancji na silnik i 2 lata na części eksploatacyjne;• jest superwydajny – wyciska wszystkie warzywa, owoce, liście, korzenie i orzechy;• posiada misę z korkiem, co umożliwia mieszanie smaków;• pozwala przygotować soki, gęste koktajle, dania dla dzieci, przeciery, zupy kremy, mleka roślinne, sorbety czy lody;• posiada szereg zabezpieczeń przed nieplanowanym uruchomieniem, np. przez dziecko;• niezwykle cichy na tle klasycznych sokowirówek, zajmuje niewiele miejsca na kuchennym blacie;• wykonano z elementów najwyższej jakości odpornych na uszkodzenia i zarysowania;• pasuje do każdej aranżacji kuchni ze względu na ponadczasowy, minimalistyczny design w uniwersalnej kolorystyce;• komponenty urządzenia są wolne od BPA, czyli przeznaczone do kontaktu żywnością;
Teraz i Ty możesz stać się posiadaczem tego niezwykłego urządzenia, które pomoże Ci przyrządzić pyszne i zdrowe soki czy koktajle. Wyrzuć swoją sokowirówkę i dowiedz się więcej: muke.pl