Stań się kobietą sukcesu!

Biznes Moda

Damski strój do pracy – Garść porad

damski-strój-do-pracy

Nie ma sztywnych ustalonych zasad dotyczących tego, co powinienaś nosić do pracy. Ważne jest, aby ubierać się poprawnie i profesjonalnie, oczywiście; nigdy nie chcesz pojawić się nieprofesjonalnie podczas prezentowania siebie lub swojej firmy. Istnieją różne stroje, które sprawią, że będziesz prezentować się zarówno profesjonalnie i modnie. Oto nasze wskazówki!

Dress code w Twoim miejscu pracy

Jeśli chodzi o ubiór do pracy, żadne dwa biura nie są takie same. Zapoznaj się z dress codem obowiązującym w danym miejscu pracy i spróbuj dowiedzieć się, jakie rodzaje odzieży są dopuszczalne. Jeśli Twój pracodawca nie ma jasno określonego dress code’u, zapytaj czy są jakieś wytyczne lub sugestie, które mogą Ci dać. Mogą nawet zaoferować wskazówki dotyczące odpowiedniego obuwia, biżuterii i akcesoriów.

W większości przypadków dress code obowiązujący w miejscu pracy będzie podany w notatce lub zamieszczony na stronie internetowej firmy. Styl i kolor ubrania powinien odzwierciedlać kulturę firmy. Jeśli pracujesz w firmie o swobodnym charakterze, możesz nosić do pracy dżinsy i bluzę. Jeśli pracujesz w firmie, która wymaga formalnego stroju, to będziesz musiała zainwestować w kilka damskich garniturów lub sukienek.

Strój do pracy – schludny i dopasowany do figury

Twoja garderoba do pracy to podstawa Twojego wizerunku. Aby zrobić świetne wrażenie, potrzeba czegoś więcej niż tylko dobrego garnituru lub sukienki. Przede wszystkim, jeśli chcesz być traktowana poważnie w pracy, to Twój strój do pracy powinien być schludny i dobrze dopasowany.

Upewnij się, że Twoje ubrania pasują do Twojej sylwetki i są czyste. Jeśli są za duże lub za małe, będą wyglądać niechlujnie. Jeśli są pomarszczone lub poplamione, sprawią, że będziesz wyglądać, jakbyś nie dbała o swój wygląd. Pamiętaj, by utrzymywać swoje ubrania w czystości i bez zagnieceń – nawet, jesli pracujesz w biurze, gdzie nie trzeba ubierać się w formalny sposób.

Postaw na neutralne kolory

Zachowaj prostotę. Wybierając damski strój do pracy postaw na neutralną paletę kolorów. Ciemne kolory mogą sprawić, że będziesz wyglądać powściągliwie, natomiast jasne kolory wyglądają dziecinnie. Zamiast tego trzymaj się kolorów neutralnych, takich jak czarny i szary, a nawet granatowy lub biały. Dzięki tym kolorom będziesz wyglądać profesjonalnie i elegancko, nie przesadzając z kolorami.

Jeśli chodzi o buty do pracy, wybierz ciemniejsze odcienie niebieskiego lub czarnego zamiast jaśniejszych kolorów, takich jak różowy lub żółty.

Nie lekceważ akcesoriów! Akcesoria takie jak apaszki i biżuteria są świetnym sposobem na wyrażenie siebie i jednocześnie na zachowanie profesjonalnego wyglądu. Spróbuj dodać kolor przy pomocy akcesoriów – wypróbuj szalik w kolorze różowym lub zielonym, jeśli chcesz czegoś bardziej odważnego niż jednolite kolory.

Wygodne damskie stroje do pracy

Postaw na wygodę ponad stylem. W pracy komfort jest kluczowy, ponieważ większość ludzi spędza dni siedząc przed komputerem lub biurkiem w środowisku biurowym, gdzie nie ma zbyt wielu okazji do ćwiczeń.

Jeśli Twoja praca wymaga stania przez cały dzień lub częstego przemieszczania się, to ubierz się odpowiednio i załóż buty, które dobrze podtrzymują stopy, a także upewnij się, że są wystarczająco wygodne do całodziennego użytku, aby nie powodować pęcherzy lub innych dolegliwości stóp podczas długich okresów stania lub chodzenia w ciągu dnia w pracy!

Niezależnie od tego, czy pracujesz w biurze, branży usługowej, czy w jakimkolwiek innym zawodzie, wygląd jest częścią pracy. Dowiedz się, co jest odpowiednie dla twojego miejsca pracy i twórz piękne biurowe stylizacje!

Podobne artykuły